4 Mevsim yaz duygusunu yaşatacak bir ev mümkün mü?

Yaz mevsimi, sıcak ve güneşli günleri ile herkesin en sevdiği mevsimlerden biridir. Ev dekorasyonu da yaz mevsiminin mutluluğunu yansıtacak şekilde düzenlenebilir.

Yaz mevsimine uygun ev dekorasyonu, evinizde yazın tazeliğini ve ferahlığını yakalamanıza yardımcı olacaktır. Yapacağınız ufak dokunuşlarla, evinizde yazın tadını dört mevsim hissedebilirsiniz. İşte bu konuda yardımcı olacak 5 altın tavsiye.

1- Hafif ve Canlı Renkler
Yaz mevsimine uygun ev dekorasyonu yaparken, hafif ve canlı renkler kullanmanızı önemlidir. Beyaz, mavi, turuncu, sarı ve yeşil tonları, evinize yazın tazeliğini getirecek renklerdir. Duvarlarda ve mobilyalarda bu renkleri kullanarak, evinize daha ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz.

2- Bol Miktarda Doğal Işık
Yaz mevsimi, güneşin bol olduğu bir dönemdir. Bu yüzden evinizde doğal ışığın bol miktarda olmasını sağlamalısınız. Perdeleri açarak, güneş ışığının içeri girmesine izin verin. Böylece evinizde doğal bir aydınlatma sağlayabilirsiniz.

3- Sıcaklığı Azaltan Malzemeler
Yazın sıcak havaları, evin içinde birikerek sıcaklığı arttırır. Bu yüzden evinizdeki malzemeleri yaz mevsimine uygun hale getirmeniz gerekir. Pamuklu ve keten kumaşlar, yazın sıcak havalarında serin kalmanıza yardımcı olur. Deri koltuklar yerine pamuklu kumaşlardan yapılmış koltukları tercih edebilirsiniz. Kış mevsiminde ise koltukların üzerini sıcak tutacak koltuk şalları ile dekore edebilirsiniz.

4- Bahçe ve Teras Dekorasyonu
Yaz mevsimi, bahçe ve terasların en çok kullanıldığı dönemdir. Bu yüzden bahçe ve terasınızı dekore etmeniz, yazın tadını çıkarmanızı sağlayacaktır. Renkli minderler, hasır sepetler, renkli çiçekler ve bahçe mobilyaları, bahçenizin ve terasınızın yaz havasını yakalamanıza yardımcı olacaktır. Kış dönemi için de sizi soğuktan koruyacak camekanlar, açık alan ısıtma ekipmanları gibi önlemlerle bahçenin tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.

5- Deniz Temalı Dekorasyon
Yaz mevsimi, deniz tatili yapmak isteyenler için en uygun dönemdir. Bu yüzden evinizde deniz temalı dekorasyonlar yaparak, yaz tatilinin havasını evinize yansıtabilirsiniz. Deniz kabukları, deniz yıldızları, deniz kabuğu desenli minderler ve denizci temalı tablolar, evinize deniz tatilinin ferahlığını getirecektir.

Ev dekorasyonu konusunda ihtiyacınız olabilecek her şeyi, zengin zeçeneklerle Hepsiburada.com üzerinde bulabilirsiniz. Yeni evlenecekler için beyaz eşya seti ya da bahçe mobilyası veya köşe koltuk gibi ihtiyacınız olan her şey Hepsiburada’da.

BU BİR REKLAMDIR

Back to site top