ŞEBNEM BUHARA İMZALI MOBİLYALARLA DONATILAN YENİ YAŞAM KOZALARI

“İyi tasarım ve maksimum değer” mottosuyla dekorasyon dünyasındaki duruşunu sağlamlaştıran BOU Art&Design, çatısı altındaki Şebnem Buhara tasarımı mobilyaları, uluslararası markalara ait aksesuar ve objeleri, Türkiye’nin en çağdaş sanatçılarının özel eserleri ile hem Karaköy’deki mağazasında dekorasyon tutkunlarını ağırlıyor hem de bu ürün orkestrasıyla BOU Art&Design imzalı yaşam, ofis ve otel projeleri tasarlıyor.

3

Gilles Caffier, Anna Torfs, Rina Menardi, Naga, Welton London, L’hibou, Baccarat gibi uluslararası ünlü markaların tasarımları, Güney Afrika’dan Martine Jackson ve Monkeybiz ürünleri ile Ceyda Bozkurt, Ebru Susamcıoğlu, Ozan Ünal, Ayşin İşeri, Elif Tutka gibi Türkiye’den resim, seramik, cam ve heykel sanatçılarının çalışmaları, BOU’nun sanat-zanaat-tasarım üçgeninde buluşuyor.

6

Mimar Şebnem Buhara’nın tasarımdaki kalite yaklaşımını, zamansızlığa saygı duyan bir duruş birleştiren ve bu yol haritasında ürün gamına farklı aydınlatma, kanepe ve koltuk tasarımları da ekleyen BOU Art&Design, özellikle mobilya grubunda vizyoner markalar arasına hızla girdi. Tasarımı mimarlığın biçim değiştirmiş hali olarak kabul eden ve her iki alanda da detay, anlam, hikaye ve  güzellik arayan Buhara’nın çalışmaları ‘nesiller boyunca kullanılabilen mobilyalar’ olarak kabul ediliyor. BOU Art&Design’ın Buhara imzalı yeni sezon koleksiyonunda sadece oturma üniteleri değil, masa, sandalye, sehpa ve aydınlatma ürünleri de bulunuyor. Hammadde ve işçilikteki seçici tavrını çağdaş bir Art Deco ve lüksizmle birleştiren Buhara ve BOU Art&Design, zanaatkarlık ve modern sanayi arasında bir köprü kurmakta.

BOU Art&Design’ın, gerçek kaliteyi, zamana meydan okuyan tasarımları ve dayanıklılığı tercih eden dekorasyon tutkunlarının favorileri arasına girecek yeni mobilya koleksiyonu markanın Karaköy’deki showroom’unda keyifli yaşam alanı yaratmak isteyenlere merhaba diyor.

sebnem buhara

Mimar Şebnem Buhara, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencisi olduğu sırada aynı bölümde çalışmaya da başlayarak branşına ilk profesyonel adımlarını atar. Yıllar içinde çalışmalarına devam eden Buhara, 2000 yılında BOU Design adını taşıyan kendi ofisini açar. Halen kendi markası altında konut, residence, ofis, otel mimari proje ve uygulamaları yapmaktadır.

Banu Çoruh, Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat Bölümü öğrencisi iken aile şirketinde çalışmaya başlar. Ardından kariyerine yedi yıl boyunca Volvo’da devam eder. Sonraki iki yıl boyunca bir turizm firmasının hissedarı olarak çalışan Çoruh, Buhara ile aynı tasarım mottosunda buluşarak BOU Art&Design’a hayat vermek üzere yola çıkar.

www.bou.com.tr

Back to site top