50 dünya tasarımı Mozaik Ankara’nın açılışına özel tek bir sergide buluşuyor

DÜNYA TASARIMLARI MOZAİK İLE ANKARA’DA

Tasarımın dünya çapındaki liderlerini Türkiye’de temsil eden Mozaik, 23 yıllık geçmişi ile dünyaca ünlü birçok mobilya markasının en büyük temsilcileri arasında yer alıyor. Tasarımı Türk tüketicisi ile buluşturan marka, Mozaik Ortaköy, Mozaik 220 V, Mozaik Metraj ve Nest by Mozaik showroomlarına bir yenisini daha ekledi. İstanbul dışındaki ilk showroomunu Ankara Çankaya’da Kasım ayında açan, dünyanın en önemli tasarımcılarının eserlerini tek bir çatıda beğeniye sunan marka açılışa özel bir sergi gerçekleştiriyor. Mozaik Ankara’nın açılışına özel düzenlenen sergide, dünyanın en önemli tasarımcılarının imzasını taşıyan, dünya markaları tarafından üretilen ilginç hikayesi olan çok özel 50 ürün Ankaralılar’ın beğenisine sunuyor. Sergi 11 Aralık’a kadar devam ediyor olacak.

Ev mobilyasından ofis mobilyasına; banyo ve mutfaktan aydınlatmaya; perdelik ve döşemelik kumaştan aksesuar ve çocuklara yönelik tasarımlara kadar, modern hayatın her türlü gereksinimini tek bir çatı altında bulundurarak Türkiye’de alışılmadık bir referans noktası oluşturan Mozaik, yeni showroomunu Ankara’da açtı.

IMG_6769

Açılışa özel sergi…

B&B Italia, Vitra ve Flos gibi tasarımın dünya çapındaki liderlerini Türkiye’de temsil eden Mozaik, 23 yıllık geçmişi ile dünyaca ünlü birçok mobilya markasının en büyük temsilcileri arasında yer alıyor. Mozaik Ortaköy, Mozaik 220 V, Mozaik Metraj ve Nest by Mozaik showroomlarına bir yenisini daha ekleyen marka İstanbul dışındaki ilk showroomunu Ankara Çankaya’da Kasım ayında açtı. Açılışa özel bir sergi düzenleyen Mozaik, dünyanın en önemli tasarımcılarının imzasını taşıyan, dünya markaları tarafından üretilen çok özel 50 ürünü, Ankaralılar’ın beğenisine sunuyor. İlginç tasarım hikayeleri ile dikkat çeken ürünler, 11 Aralık’a kadar sergilenmeye devam ediyor olacak.

Mozaik Ankara Showroom’unda 11 Aralık’a kadar devam edecek olan sergide; Achille&Pier Gaicomo Castiglioni tarafından 1962’de tasarlanan, tasarım harikası olarak kabul edilmesine rağmen, tasarımcıların ürünü tasarlarken hiç bir dekoratif unsuru düşünmediklerini, tasarımdaki her bir noktanın kendine özel bir sebebi olduğunu belirttikleri Flos marka Arco Floor Lamp, Ludwing Mies van der Rohe tarafından 1929 yılında İspanya’daki fuarda Almanya alanında İspanya kralı ve kraliçesini ağırlamak ve onlara rahat ve konforlu bir dinleme alanı sunabilmek için tasarlanan Knoll marka Barcelona Chair, Charles & Ray Eames imzası taşıyan, dönemin en ünlü Hollywood yönetmenlerinden Billy Wilder’in film setlerinde dinlenebilmesi için daha rahat bir koltuk kullanması fikirlerinden çıkan, adeta kullanılmış bir beyzbol eldiveni görünümüne sahip olan ve dünyanın en rahat dinlenme koltuklarından biri olarak kabul edilen Vitra marka Eames Lounge Chair, 1932 yılında tasarlanan tasarımı Alvar Alto’ya ait, senatoryumda hastaların daha rahat nefes alması için özel bir sırt tasarımı olan Artek marka Armchair 41 “Paimio”, basit görünümüne rağmen üretimi 100’den fazla aşamadan geçen, tasarımcısı Hans J. Wegner’in en ünlü tasarımlarından biri olan Carl Hansen marka Wishbone Chair gibi çok özel 50 ürün sergileniyor.

Mozaik Ankara: Cinnah Cad. No: 66 /  1 06690 Çankaya- Ankara

Tel: 0312 440 06 10

Back to site top