Mimar Ertuğ Uçar’ın yeni kitabı çıktı!

Ünlü mimarlık ofisi Teğet Mimarlık’ın ortaklarından Mimar Ertuğ Uçar’ın dördüncü kitabı Ormanda Kaybolmak, Alef Yayınevi’nden çıktı.

Ormanda Kaybolmak (Bir sözlük hayali) başlıklı kitabında eş anlamlı yada yakın anlamlı sözcükleri tema olarak kullanarak sözcüklerin arasındaki nüansları ortaya çıkaran Uçar’ın keyifli anlatımına kendi el çizimleri de eşlik ediyor. Satın almak için buraya tıklayınız.

Bir şehir, bir orman, bir coğrafya mıydı içinde olduğu, yoksa bir formül, bir dil, bir kitap mı? Tabii şu ihtimali de görmezden gelemez: Ölüm. Ellerini kavuşturup kanıtları gözden geçirmeye koyuldu. İlk olarak, biraz önce ölümü düşünürken çıkan ani esintiyi anımsadı. Sonra botlarına bulaşan bu safran rengi toz vardı. Ufukta beliren dumanı da kanıtlar arasına katmalı. Bu bir savaş yüzünden olabilirdi. Ve nihayet ceketinin cebinde olduğunu şu anda fark ettiği mektup. Biraz modası geçmiş şekilde başlıyordu. Hal hatır soruyor, bir sorun varsa ona iletebileceğini belirtiyordu. Kimdi bu? Hocası mı? Onu reddeden kadın mı? Yıllardır haber almadığı babası mı? Kim? Olasılıkları düşünmek için bir ağaca yaslandı. Çok yorgundu. Mektup elinden düştü.

(Tanıtım Bülteninden)

Back to site top