Kitap: FİKRİ RÜYAKAÇIRAN

Kreatif Direktör ve İllüstratör Aslı Saktanber’in resimlediği çocuk kitabı Fikri Rüyakaçıran, Su Özdoğu tarafından yazılmış. Hiç rüya göremeyen bir çocuğun rüyalarını ararken başına gelenleri konu eden kitap, hikayesi kadar yaratıcı görselleriyle de ilgi çekici.

Kırmızı Kedi yayınlarından çıkan 64 sayfalık kitabın fiyatı 15 TL. SATIN AL

kitapiç

Kitabın konusu:

Dünyanın bilinen bir ülkesinde, renksiz binaların doldurduğu, ağaçların insanlara küsüp kaçtığı, bütün bacalarından gri dumanlar çıkan fabrikaların görüldüğü bir kentinde, bir çocuk yaşardı. Dumanların ulaşamadığı bir tepede kalan bu çocuğun adı Fikri Rüyakaçıran’dı.

Fikri, babasıyla birlikte kendisi küçük, bahçesi büyük bir evde oturuyordu.

Yalnızken, ‘Çöpe Atılmış Pullar Koleksiyonu’na bakıp hayaller kurmaya bayılan Fikri’nin çok büyük bir sorunu vardı: Hiç rüya göremiyordu. İlk önce yatağını değiştirmeye karar verdi, sonra da yatağının yerini. Hatta bir gece evlerinin bahçesinde bile uyudu. Yoksa soyadı yüzünden mi rüya göremiyordu?

Fikri, rüyalarını aradığı bu serüvende esrarengiz bir mektup bulacak, en değerli hazinesini kaybedecek, bir arkadaş edinecek ve bir yerden kaçmak zorunda kalacak.

Peki ya rüyaları? Onları bulabilecek mi?

kitapiç2 copy

Aslı Saktanber kimdir?

1978 Ankara doğumlu. Lisansını Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü’nde tamamladı. Ankara’da çeşitli ajanslarda çalıştıktan sonra 2005-2007 arasında Sebit Bilişim Teknolojileri bünyesinde animasyon ve illüstrasyonlar yaptı. 2007-2011 yılları arasında C-section’da sanat yönetmeni olarak çalıştı. Çalıştığı dijital kampanyalarla yurtiçi ve yurtdışında bir çok ödül aldı. İllüstrasyonları çeşitli platformlarda sergilendi. Kuruluş aşamasında da yer aldığı Sotka’da kreatif direktör olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Back to site top