Maison Française Çiçek Atölyesi 2011

Maison Française dergisi olarak yaz mevsiminin gelişini Flower Atelier adını verdiğimiz çiçek tasarım atölyesi etkinliğiyle kutladık. Davetlilerin, Marginal Flowers’ın sahibi Zeynel Özmen ve ekibinin yönlendirmeleriyle birbirinden yaratıcı çiçek buketlerine imza attığı günün ev sahipliğini ise Eczacıbaşı Gayrimenkul’un yeni projesi Ormanada yaptı.

Rengi ve kokusu ile yaşadığımız ortama pozitif enerji yükleyen doğanın renkli mucizeleri çiçekleri yaşamımızın her alanına sokmalıyız düşüncesiyle yeni mevsimi geçtiğimiz günlerde Flower Atelier adını verdiğimiz bir çiçek tasarım atölyesi etkinliğiyle kutladık. Eczacıbaşı Gayrimenkul’un yeni projesi Ormanada’nın bahçesinde gerçekleştirilen Maison Française Flower Atelier’de davetliler, Marginal Flowers’ın sahibi Zeynel Özmen ve ekibinin yönlendirmeleriyle birbirinden şık çalışmalara imza attılar. Yemyeşil çimenlerin üzerinde çıplak ayakla dolaşıp tüm negatif enerjilerini yılın en sıcak gününde atan davetliler keyifli saatler geçirdiler. Renk gurusu Pantone tarafından 2011 yılının rengi seçilen hanımeli pembesinden esinlenerek pembenin her tonu ve yaz sezonuna damgasını vuracak eflatun/mor tonlarında mevsim çiçeklerinin hâkim olduğu atölye çalışmasına, cemiyet hayatının sevilen isimlerinden Ece Şirin, Banu Dedeman, Berna Eresin, Karmen Kayalar, Tuğba Coşkun, Ebru Danyal, Işıl Sarraf, Tuğba Peksayar, Gaye Zorlu, Gülriz Kargül, Ezgi Kıramer, Lian Kebudi ve Neslihan Sadıkoğlu katıldı.

En gözde çiçek kombinasyonları

● Ortanca, gül ve orkide kombinasyonları kısa vazolarda çok şık durur.

● Buketlerde, calla lily-gül-orkide ve berry ile yapılan düzenlemeler revaçta.

● Metal vazolar içine düzenlenen koyu pembe tonlarında çiçeklerle çarpıcı bir etki yaratabilirsiniz.

● Frezya, statis, iris bir arada kullanılabilecek en güzel çiçek kombinasyonlarından biridir. Mutfağınızda eski bir bakır sürahide ya da bir salata kâsesi içerisinde ola¤anüstü bir görüntü sergilerler.

● Uzun vazolarda ise ortanca ve şebboylar ile gül kombinasyonları şık ve ilgi çekici bir görünüm sergiliyor.

 

Back to site top