Akıllı evde muhteşem parti

Dekorasyon denince akla ilk gelen dergi olan Maison Française’in Schneider Electric’le birlikte Esma Sultan Yalısı’nda düzenlediği muhteşem partide Demet Akbağ, davetlileri o gece için özel olarak dekore edilmiş “evinde” ağırladı.

Maison Française ve Schneider Electric’in ev sahipliğinde, Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen partide, mimarlık ve tasarım dünyasına yön veren birçok isim bir araya geldi. Esma Sultan Yalısı’nın alt katının o geceye özel olarak tıpkı bir ev gibi dekore edildiği gecede tiyatro ve sinema dünyasının ünlü ismi Demet Akbağ, kapıda karşıladığı misafirleriyle tek tek ilgilendi. Schneider Electric’in son teknoloji ev otomasyon çözümleriyle donatılan akıllı ev, mimarlık ve tasarım dünyasının ünlü isimlerine tanıtıldı.

Geceye katılan davetliler, Demet Akbağ tarafından seçilen mobilyalarla dekore edilmiş evde, tek tuşla kontrol edilebilen bahçe sistemlerini ve gün ışığına bağlı olarak değişen perde ve panjurların yönleri, ısıtma, soğutma sistemleri ve yine uzaktan yalnızca cep telefonuyla kontrol edilebilen sistemleri yakından izleme fırsatı yakaladı.

Tarihi Esma Sultan Yalısı’nın muhteşem atmosferinde gerçekleşen davet, akşamın erken saatlerinde bembeyaz dekore edilmiş ön bahçede konukların karşılanmasıyla başladı. Davetliler, daha sonra Schneider Electric Pazarlama Müdürü Tutku Barın ve Güç Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Bora Tuncer tarafından gerçekleştirilen kısa bir tanıtım için yalının üst katına alındı. Tanıtım bitiminde konuklar aşağıya inerken “evinin” kapısını açan ve “Hoş geldiniz, lütfen içeri buyrun” diyen ünlü oyuncu Demet Akbağ’ın yönlendirmesiyle evin içinde devam eden etkinlikte davetliler, Akbağ’ın bizzat ikram ettiği içki ve yiyecek servisi eşliğinde Schneider Electric akıllı ev sistemleriyle ilgili bilgi aldılar.

Aralarında Handan-Mustafa Öney, Atilla Kuzu, Levent Kurucu, Brigitte Weber, Ahmet Alataş, Can Yalman, Derin Sarıyer, Gaye Çevikel, Hakan Gencol, Kunter Şekercioğlu, Hasip Özbudun ve Sertan Özbudun gibi tasarım ve mimarlık dünyasının ünlü simalarının da bulunduğu konuklar, gecenin ilerleyen saatlerinde deniz kenarında nefis ikramların sunulduğu kokteyl bölümünde keyifli dakikalar geçirdi.  Güzelliği ve zarafetiyle geceyle ve mekânla adeta bütünleşen Meyra’nın güzel sesi eşliğinde eğlenen misafirler Boğaz ve Yalı’nın keyfini çıkardı.

 

Back to site top