KİTAP: Autoban: Form. Function. Experience.

Tasarım yolculuğunda ilk 10 yılı geride bırakan ve bu sürece yurt içinde ve yurt dışında sayısız yaratıcı mekan ve ürün tasarımı sığdıran, bol ödüllü Autoban’ın ilk kitabı; sanat, mimari, tasarım,  fotoğraf ve tipografi üzerine yayımlandıkları kitaplar ile tanınan Alman yayınevi Gestalten’den çıktı.

Autoban’ın ilk 10 yılında ele aldığı projeleri, çarpıcı fotoğraflar ve detaylı planlar eşliğinde sayfalarına taşıyan Autoban: Form. Function. Experience. yaratıcı endüstriler için de ilham kaynağı olma özelliği taşıyor.

Autoban’ın yaratım süreçleri ve tasarım felsefesine dair detaylı ipuçları veren  monografi niteliğindeki kitabın editörlüğü Robert Klanten tarafından yapılırken;  yazıları SALT Araştırma ve Programlar Direktörü Vasıf Kortun, küratör ve kültür  konusunda uzman tarihçi Deniz Erduman Çalış ile tasarım editörüleri Marie Le  Fort ve Shonquis Morena tarafından kaleme alındı.

Gestalten tarafından basılan Autoban: Form. Function. Experience. başta Avrupa ve Amerika olmak üzere, dünya genelinde 100’den fazla noktada satışta.

Back to site top