Cennete düşercesine

Phuket adalarının yeşil, mavi güzellikleri hiç bu kadar iç içe geçmiş bir hayale bürünmemişti. Okyanusun derin mavisine eşlik eden tropik yeşil ve tam orta noktasında yer alan lüks ve konforlu, modern bir yaşam stili olan Paresa Resorts’a bağlı Villa Amanzi, tüm bu sıradışı, gerçeküstü yorumları ulaşılabilir kılıyor.

Tropik yeşil doğanın eteğinde, yüzünü maviye, sırtını sanatsal bir şekilde yontulmuş granit kayalıklara dönmüş, dünyanın nefes kesen özelliklerini haykırıyor adeta, Kamala’da yer alan Paresa Resorts… Hint Okyanusu’nda bulunan, Nicobar adalarının doğu, Tayland’ın batı kıyıları arasındaki Andaman denizinin büyüleyici mavi sularına dönmüş yüzünü, tropik ormanlar ve bahçelerle yeşil taze havasını soluyor, her gün daha enerji dolu bir meditasyona uyanırcasına…

Lüks ve dinginliğin mükemmel birlikteliğini yakalamak üzere tasarlanan bu “oasis” niteliğindeki mekân, böylesi zengin beraberliklerle de yetinmeyip, kişiye veya aileye ya da arkadaşlara özel yaşam alanlarıyla da, tıpkı Villa Amanzi gibi, kendinizi dünyanın bu ucunda tüm doğal güzelliklerle baş başa hissetmenize olanak tanıyor.

Güneydoğu Asya ülkesi Tayland’ın dünyaca ünlü turizm adasındaki uluslararası Phukhet Havaalanı’na 30 dakika uzaklıkta konumlanan Kamala Burnu’nda yer alan Paresa Resorts’un mimari tasarımı doğal tropik güzelliklerin içinden, sahip olduğu özgün ve dinlendirici bu atmosfere uygun şekilde yükseliyor. Güney Tayland’ın kültürel renklerini taşıyan bu bölge, mimari ve tasarım tarzında modern anlayışı yakalarken zarafetini de korumayı başarıyor.

Muhteşem Banyan ağaçlarıyla çevrili bir alanda konumlandırılan Paresa’nın mimari tasarımı Frank Lloyd Wright esin kaynaklı organik mimari anlayışın bir izdüşümü adeta. 49 lüks villa ve misafir süitleriyle hizmet veren Paresa Resorts, her bir mekânda 270 derecelik bir bakış açısıyla Andaman denizinin büyüleyici güzelliğini garanti ediyor. Çevreye ve doğaya duyarlı hizmet anlayışı ve modern açık plan yaşam tarzını dekorasyona yansıtan tasarımı ile yepyeni bir anlayışa sahip.

Nefes kesici bir güzelliğe sahip Villa Amanzi, Phukhet adalarının batı kıyısında konumlanan Cape Sol’de (Sol Burnu) yer alıyor. Kişiye özel bir villa tarzında tasarlanan bu mekân, aileler ve arkadaş grupları için sıradışı güzellikte bir seçenek. Paresa Resort tarafından yönetilen bu konforlu ve lüks villa, sahip olduğu muhteşem okyanus manzarası, çevresini saran doğal bitki örtüsü ve tabiatıyla büyüleyici özelliklere sahip. Granit kaya oluşumu üzerinde konumlanan mekânın kuzey sınırında ise Kamala burnuna kadar ulaşan sık orman arazisinin yemyeşil dokusu bulunuyor. Kayalar üzerinde konumlandırılan villanın yerleşimi onu eşi benzeri olmayan bir doğa harikasına dönüştürmeye yetmiş bile ama buna ek olarak mekânın içinde yer alan teknolojik çözümlerle örülü tasarımı, modern yerleşimi ve doğal güzellikleri izlemeye hazır konumu onu ayrıcalıklı kılıyor.

Beton basamaklar mekâna ulaşmanın ilk adımı olarak karşımıza çıkıyor. Ardından büyüleyen eğimli tropikal bahçe ise bir vaha niteliğinde daha şimdiden içimize soluyacağımız doğal düzenin habercisi olarak geniş bir alana yayılan yaşam alanına götürüyor bizi. Bu sakin ve dingin başlangıç, 18 metre uzunluğundaki sürgülü cam kapılarla dış dünyadan ayrılıyor. Bu transparan geçiş, girişte yer alan bahçeye ve Andaman denizine mükemmel bir bakışa sahip masmavi havuza doğal bir akış niteliğinde olması amacıyla tercih edilmiş.

Havuzun çevresinde şekillenen oturma alanı ve yemek bölümü, günbatımında muhteşem bir manzaraya tanık oluyor. Andaman denizine mükemmel bir bakışa sahip masmavi havuz, doğaya bir akış adeta.

İnce uzun planlanan havuzun bulunduğu seviyede büyük ve geniş L kanepeyle tasarlanan dinlenme alanı, konforlu ve dinlendirici bir çekiciliğe ve olağanüstü bir manzaraya sahip. Evin 15 metre uzunluğundaki havuzu ve merdivenlerle denize ulaşım imkanı suya yakın bir yaşam sağlıyor. Havuzun arka planında yer alan yemek alanı, açık havada keyifli bir sofra düzeninde buluşmak amacıyla düşünülmüş. Dinlenme alanı, konforlu ve dinlendirici bir çekiciliğe ve olağanüstü bir manzaraya sahip. Yine bu seviyede yer alan merdivenler ise yatak odalarının bulunduğu kata uzanıyor. Villa Amanzi’de yer alan altı geniş yatak odasının her birinde kendi banyosu ve Andaman denizine doğru uzanan kesintisiz bir deniz manzarası var.  Her oda ayrıca kendi klima sistemi, tv ünitesi, internet ulaşımı ve Paresa banyo aksesuarları ile donatılmış.
Üst katta banyolu ebeveyn yatak odasının yanı sıra yine bu katta yer alan diğer dört yatak odasının her biri panoramik deniz manzaralı olarak konumlandırılmış. Alt kattaki geniş aile odasında ise dev ekranlı bir televizyon, masa tenisi, küçük bir bar köşesi ve banyolu iki yatak odası daha bulunuyor. En alt katta ise masaj alanı ve jakuzi odası yine nefes kesen deniz manzarasıyla büyülemeye devam ediyor.
Back to site top