Ünlü tasarımcıların Christofle yorumu

1830’dan beri var olan en seçkin ve en ünlü bir Fransız markası olan Christofle, sofra ve ev aksesuarları, porselen,kristal, mücevher ürünleri, exlusive parçalar ve bebek hediyelerinden oluşan geniş ürün seçeneklerine sahip. Dünyaca ünlü tasarımcılarla çalışan marka, Fransız yaşam biçiminin vazgeçilmez sembolü olan Christofle stilini her yıl tasarım dünyasının yıldız isimlerinin modern yorumlarıyla harmanlayarak yeniden keşfediyor.

Ora Ito

Tasarım oklundan 19 yaşında atıldıktan sonra kendini Japon isimli bir Fransız’a dönüşen Ora Ito, bugün tasarım dünyasında uluslararası üne sahip. Etkileyici ikonik tasarımları imzasını atan Ora Ito, Christofle için tasarladığı “Arborescence” ve “Oracle” koleksiyonları ile markanın mirasını modernizme dönüştürüyor.

Christofle's-Arborescence-Portrait-of-Ora-ïtoChristofle_arborescence-Ora Ito

Andreé Putman

Geçen yıl Ocak ayında aramızdan ayrılan iç mekan tasarımının efsanelerinden Andreé Putman dünyanın önde gelen şarap markalarından Veuve Clicquat için özel bir şampanya kovası ile Louis Vuitton’un efsanevi çantası “Steamer”ı yeniden yorumlamış, Christofle içinse “Vertigo” koleksiyonunu tasarlamıştı.

andreeputman2 Christofle_ANDREE PUTMAN-vertigo 2 li kitap dayanagi  1350TL

Marcel Wanders

Dünyaca ünlü ödüllü tasarımcı Marcel Wanders sürrealist  ve teatral tasarım stiliyle çarpıcı ürünlere modern yorumlar getiriyor. 2010 yılında Christofle koleksiyonuna kalıcı bir giriş yapan “Jardin D’Eden” çatal-bıçak koleksiyonu adeta gerçeğe dönüşmüş bir şiir. Her parça üzerine oyulmuş geçmeli yaprak, çiçek ve bukle desenlerinin ilham kaynağı ise yemyeşil bir bahçe. Marcel_Wanders_portraitChristofle_Jardin D Eden -MARCEL WANDERS- Catal Bicak seti

 

CHRISTOFLE İSTİNYE PARK İstinye Park AVM İstinye Bayırı cad. No:505  İstinye/İstanbul 0212 345 58 43
CHRISTOFLE NİŞANTAŞI Abdi İpekçi cad. No:35 Kat:1 D:1 Nişantaşı/İstanbul 0212 708 15 99
CHRISTOFLE ARMADA Armada Avm No: 6 Kat:1 Ankara 0312 219 12 12
CHRISTOFLE SUADİYE Bağdat cad. No:422 Suadiye/İstanbul 0216 416 42 04
Back to site top