ISTANBUL COFFEE FESTIVAL/ MAISON FRANÇAISE TÜRK TASARIMININ KAHVE KEYFİ SERGİSİ: KUNTER ŞEKERCİOĞLU

kunter sekerci p

1996 yılında ODTÜ, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu.
2002-2004 döneminde ETMK İstanbul Şubesi, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu.
BARBAR Bağımsız Tasarım İnisiyatifi üyesi.
2005-2014 yılları arasında Anadolu Üniversitesi, Endüstriyel Tasarım Bölümü’nde ‘Ürün Tasarımı’ dersi verdi. 2014 yılından itibaren Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde ‘Ürün Tasarımı’ dersi veriyor.
Ulusal ve uluslararası birçok sergide tasarımları ve ürünleri sergilendi.
Ortağı olduğu Kilit Taşı Tasarım ve Mimarlık Ltd.’de elektrikli ev aletleri, promosyon ürünleri, kırtasiye, mobilya, plastik ev ve temizlik ürünleri, aydınlatma, ambalaj, saraciye, otomotiv , medikal gibi farklı alanlarda üretim yapan ve hizmet veren çeşitli markalar için tasarım ve danışmanlık yapıyor.
Form ile fonksiyonelliğin ayrılamazlığına olan inancının yanısıra, alışkanlıklar, zanaat, tarihsel süreçler ve gündelik yaşamın detayları gibi ögeleri kendi işleri için besleyici unsurlar olarak tanımlıyor. İyi tasarımın ayırt edici, yenilikçi, eğlenceli, kullanışlı ve ekonomik olarak ulaşılabilir olması gerektiğini savunuyor. İlk eskizden ürünün pazara çıkışına kadar, tasarımın soyut ve somut tüm süreçlerinde aktif olarak bulunmayı tercih ediyor.

kunter sekerci 1

“DERVISH” Türk kahvesi fincanı 2009 Kilittaşı Tasarım Zula

Ödüller: “Label de l’Observeur du design 11” Ödülü , “Design Turkey 2010-Üstün Tasarım Ödülü”

Gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül dost ister kahve bahane . . . Anonim

Dervish’in tasarım sürecinde kahvenin anavatanı Etiyopya’dan başlayarak zaman içerisinde yayılışı, ilk içilebilir kahveyi pişiren Yemen’deki Sufi dervişleri, kahvenin zamanla misafirperverlik ve hoşgörü ile özdeşleşmesi, değişik kahve ritüelleri esin kaynağı oldu.
Dervish’in çift cidarlı porselen fincanı, kulba ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde tutulmasını, tabağındaki dalgalanmalar da kolay taşınabilmesini sağlıyor. Fincan ile tabak, akıcı ve tek bir formda birleşerek kahvenin dökülme riskini azaltıyor.

Dervish kahve fincanı, 2’li setler halinde satılıyor.

Ürüne git

kilittasi.com

 

 

 

 

 

 

Back to site top