ISTANBUL COFFEE FESTIVAL/ MAISON FRANÇAISE TÜRK TASARIMININ KAHVE KEYFİ SERGİSİ: SELEN COLLANGE- BENJAMIN COLLANGE

selen benjamin p

Selen Baskan Collange //

İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki Mimarlık eğitimini tamamlamasını takiben öğrenim hayatına Milano’da devam ederek 2007 yılında Domus Academy, “Interior and Living Design” bölümünden yüksek lisans derecesi ile mezun oldu. “Sergio Calatroni – Art Room” Milano ofisinde mobilya, ürün tasarımı ve içmimari projelerde tasarımcı olarak görev aldı. Ardından Türkiye’ye dönerek çalışmalarını “Zoom TPU’da”; proje lideri olarak sürdürdü. 2012 yılından beri ise tasarım yolculuğuna Benjamin ile birlikte kurdukları Selben Studio’da devam ediyor.
Benjamin Collange //

Paris’teki “Creapole School of Creation and Management”, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden 2005 yılında yüksek lisans derecesi ile mezun oldu. LG Electronics Avrupa Tasarım ofisi için Milano, Londra ve Seul ofislerinde Jr. Proje lideri olarak görev aldı. Türkiye’ye taşındıktan sonra danışman olarak Gaia&Gino ve Step Evi’nde; stratejik organizasyon, tasarım ve yeni koleksiyonlar için ürün geliştirme konularında çalışmalarını sürdürdü. 2012 yılından beri ise tasarım yolculuğuna Selen ile birlikte kurdukları Selben Studio’da devam ediyor.

selen benjamin 1

 

Otto kahve fincanı 2013 Selben Studio

malzeme, teknik: porselen
boyutlar: tabak r:6cm fincan r:2.5cm h:5,5cm

Kahve içmek birçok kültürde günlük bir zevk haline gelmiş bir ritüeldir.
Bu içeceğin fincanını materyalleştirmek dünyamızın glokalleşmesinin altını çizmek adınadır.
Aynı içecek dünyanın her yerinde aynı şekilde takdir edilirken içme şekli çoğu zaman servis edildiği lokasyona göre farklılık göstermektedir.
Gelenekler ve alışkanlıklar her kahveyi bir diyardan farklı bir diyara eşsiz kılmaktadır.

OTTO bu çeşitliliği yaşatmaya; Ortadoğu geleneksel sanatlarından miras kalan matematiksel ve geometrik öğelerle yoğrularak ortaya çıkan formuyla kahvenizi daha özel hale getirerek katkıda bulunuyor ve dünün bu değerli mirasını canlı tutarken geleceğe de taşıyor.

selbenstudio.com

Back to site top