ISTANBUL COFFEE FESTIVAL/ MAISON FRANÇAISE TÜRK TASARIMININ KAHVE KEYFİ SERGİSİ: AYŞE BİRSEL

ayse birsel p

Ayşe Birsel, İzmir’de doğdu. ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden birincilikle mezun olduktan sonra Fulbright bursu ile New York Pratt Institute’da masterını yaptı. İnsancıl tasarım yaklaşımı ve inovatif ürünleri ile ABD’de en yaratıcı bin insanın arasına 2000 yılında giren Ayşe Birsel, Brooklyn Müzesi Genç Tasarımcısı Ödülü, Rhode Island School of Design’dan Mobilya Tasarım Mükemmellik Athena Ödülü’nün sahibidir ve 2011’de ODTÜ Takdir Ödülü’ne layık görülmüştür. Tasarımları Museum of Modern Art, Cooper Hewitt Design Museum ve Philadelphia Design Museum koleksiyonlarına alınmıştır.

Ayşe Birsel’in kurucusu olduğu New York bazlı tasarım inovasyon danışmanlık firması Birsel + Seck, 20 yılı aşkın süredir, yenilikçi düşünce yöntemi ve tasarımlarıyla, ABD’de GE, Harvard Business Review, Herman Miller, Hewlett Packard, Johnson & Johnson, Nike, Tiffany ve Toyota gibi çok farklı sektörlerden gelen lider markaların başarılarını perçinlemiştir. Ayşe Birsel, geliştirmiş olduğu inovasyon yöntemi ‘Deconstruction:Reconstruction™ ile şimdi de Türkiye’de lider firmalara inovasyon danışmanlığı yapıyor. Birsel’in Design the Life You Love isimli kitabı Ekim 2015’de ABD’de piyasaya çıkmıştır.

New York School of Visual Arts’da inovasyon süreci dersi veren Birsel, Design Management Institute 2012, 99U 2014 ve Fast Company Innovation 2014 Konferansları da dahil olmak üzere ileri gelen tasarım ve inovasyon konferanslarında konuşmalar yapıyor. Birsel 2014 yılında ABD Endüstri Ürünleri Tasarım Derneğinin (IDSA) Eğitim Başkan Yardımcılığına seçilmiştir ve IDSA Eğitim Sempozyumu’nun başkanıdır. 3 çocuk annesi olan Birsel, New York ve İstanbul’da yaşıyor.

ayse birsel 2 ayse birsel 1

Kah ve Çay seti 2015 Birsel+Seck Design Studio Paşabahçe

Ürüne git

Back to site top