TOG Concept basın gecesi

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Mudo Concept, Trump Towers ve Maison Française Dergisi işbirliğinde gerçekleştirilen TOG Concept projesi kapsamında; 12 ünlü isim, Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın çalışmalarını desteklemek, tanıtmak ve kamuoyu oluşturmak amacıyla 12 mimarla bir araya geldi. Sokak Lambası projesine katkı sağlamak amacıyla dekore edilen evler, ilk kez Türkiye’nin ünlü köşe yazarları tarafından ziyaret edildi.

Serginin Trump Towers’da düzenlenen tanıtımına Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Doğan Holding İcra Kurulu Üyesi Mehmet Ali Yalçındağ, Mudo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Taviloğlu, Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Hürriyet Gazetesi yazarı Ayşe Arman, Milliyet Gazetesi yazarı Güneri Cıvaoğlu, sanat ve iş dünyasından bir çok ünlü isim, proje destekçisi mimar ve ev sahipleri katıldı.

 

“Çok parlak buldum projeyi. Sadece Türkiye’de değil dünyada da bir ilktir bu proje. Bir binada ünlü tasarımcıları bir araya getirip, yanına da bir insan koyup çalıştırmak… Kendimi bienal geziyormuş gibi hissettim. Herkesin karakteri yansımış. Çünkü genellikle bir mağazaya bir eşya almaya gittiğinizde bir zevki yansıtır, kendi içinde bir tutarlılığı vardır. Halbuki burada her ayrı zevke seslenen evler görüyorsunuz. Bu bakımdan çok çok beğendim projeyi. Tahmin ediyorum, dünyada takdir edilecek bir proje olabilir bu…”

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök 

Proje sözcülerinden Toplum Gönüllüleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Eltemur ise proje ile ilgili yaptığı açıklamada, serginin 24 Kasım ve 4 Aralık tarihleri arasında sabah saat 10.00’dan akşam saat 10.00’a kadar haftasonları dahil herkese açık olacağını ve giriş ücretinin 10 TL olduğunu kaydetti: “Giriş için kazanılan her 10 TL’ye Mudo’da 10 TL bağış yapacak. Buradan elde edilecek gelir de, Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın 7 senedir sürdürdüğü, sokakta çalışan çocukların toplumsal yaşamda yer alması için yürüttüğü ‘Sokak Lambası’ projesine aktarılacak. Ne kadar çok ziyaretçi olursa o kadar çok çocuğa eğitim sağlama şansımız olacak.”

Arzuhan Yalçındağ ile mimar Çağlayan Tuğa, Ayşe Arman ile mimar Mahmut Anlar, Ümit Boyner ile mimar Cem Kocacıklıoğlu, Acun Ilıcalı ile mimar Emrah Kutlar, Caroline Koç ile mimar Gökhan Avcıoğlu, Hülya Avşar ile mimar Merve Benice Musluoğlu, İbrahim Kutluay ile mimar Şebnem Buhara, İzzet Çapa ile mimar Sandra Arslanoğulları, Oya Eczacıbaşı ile mimar Mustafa Toner, Rana Tabanca ile mimar Hakan Ezer, Siren Ertan ile mimar Hakan Helvacıoğlu ve Türkan Şoray ile mimar Emir Uras’ın ortaklaşa çalıştığı proje kapsamında Trump Towers’daki 12 daire, Mudo Concept koleksiyonlarıyla dekore edildi.

Projeyi çok yaratıcı bulduğunu ve çok hoşuna gittiğini belirten Hürriyet Gazetesi yazarı Ayşe Arman da, “12 tane insan ile 12 tane meşhur şahane mimarı eşleştirip böyle bir proje yapmak… Herkes çok yaratıcı şeyler yapmış. Türkan Şoray’ın, Oya Eczacıbaşı’nın, Hülya Avşar’ın, Acun’un… Herkes bir takım şeyler deniyor ve bu benim çok hoşuma gitti” ifadelerini kullandı.

“Burada 15 gün gece gündüz, sabahtan akşama kadar çalışan arkadaşlarımın payı büyük çünkü bu iş anında olmuyor. Burada Trump’da bize yardım etti. Gelecek olan ziyaretçilere tavsiyem, bu işlerin nereye geldiğini, Türkiye’nin nereye geldiğini, bizim mimarlarımızın, bizim insanımızın zevkinin nerede olduğunu, ona bizimde ne kadar katkıda bulunduğumuzu, burada da neler olduğunu görmeleri için burayı muhakkak gezmeye gelmeleri. Bu aynı zamanda, Toplum Gönüllüleri Vakfı’na çok önemli bir katkı olacak.”

Mudo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Taviloğlu

Kokteylin ardından daireleri birlikte gezen davetliler, ev sahipleri tarafından gerçek birer misafir gibi ağırlandı. Siren ErtanÇarmıklı, mimarı Hakan Helvacıoğlu’yla birlikte gecenin ilk bağışını yapmakla kalmayıp evini ziyaret eden köşe yazarları ve diğer misafirlere elindeki cam kaseyi uzatarak bağış topladı. Köşe yazarları arasında hoş atışmalarla geçen buluşmada özellikle Ahmet Hakan ve Ertuğrul Özkök arasındaki söz düellosu ilgi çekiciydi. Geceye eşini temsilen katılan Demet Şener Kutluay ise Mimar Şebnem Buhara tarafından tasarlanan evinde davetlilerle yakından ilgilendikten sonra karşı komşusu Siren Ertan Çarmıklı’ya “misafirliğe” gitti. Ayşe Arman ve Mahmut Anlar da duvarları Ayşe Arman’ın gazete yazılarıyla kaplı dairesinde davetlilerle buluştu.

 

Back to site top