VitrA ve Artema’ya Yeşil Binalar Zirvesi’nden Ödül

VitrA ve Artema markalarıyla hizmet veren Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’nde verilen “Sürdürülebilirlik Teşvik Ödülleri” kapsamında, bütünsel sürdürülebilirlik çalışmaları ve özellikle geçen yıl oluşturduğu Yeşil Banyo Çözümleri referans kataloğuyla ödüle layık görüldü. Üretim, tasarım ve yönetim süreçlerinde doğal kaynakları koruma sorumluluğunun bir yansıması olarak hazırlanan çalışma, yapı sektöründe yeşil bina sertifikasyonları konusundaki en kapsamlı çalışma olarak gösterildi.

Yeşil Banyo Çözümleri kataloğunda, VitrA ve Artema’nın ürünleri, binaları çevresel etkilerine göre değerlendiren ve dünya çapında kabul gören sertifikasyon programları LEED, BREEAM, DGNB bağlamında inceleniyor. Eczacıbaşı Yapı Gereçleri’nin yapılarda suyun en çok kullanıldığı banyolara yönelik çözümleri, yeşil bina tasarlamak isteyen mimar ve mühendisler için rehber niteliği taşıyor. Aynı zamanda katalog Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun, üretim, tasarım ve yönetim politikalarında da sürdürülebilirlik anlayışı olarak benimsediği Blue Life’a ve yenilikçi çalışmalarını sürdürdüğü VitrA İnovasyon Merkezi’nde hayata geçirilen örneklere de yer veriliyor.

Yeşil Binalar Zirvesi
Türk yapı sektörünün sürdürülebilir dönüşümüne rehberlik eden ÇEDBİK (Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği) tarafından, toplumsal farkındalığı artırmak ve yapı sektörünü sürdürülebilir ilkeler ışığında üretim yapmaya teşvik etmek amacıyla düzenleniyor. Geleceğin kaynaklarını korumak adına yatırım yapan kurumların sözcülerini bir araya getiren zirve, bu yıl “Sürdürülebilirlik – Sınırları Aşmak” temasıyla gerçekleştiriliyor.

Back to site top