Sign of the City Awards’da “En İyi Endüstriyel Yapı” ödülü NG Kütahya Seramik’in

Seramik sektörünün öncü markası NG Kütahya Seramik, yeni fabrikasıyla “Sign of the City Awards”da “En İyi Endüstriyel Yapı” kategorisinde ödüle layık görüldü. Dünyanın en büyük karolarını üreten ve atık madde çıkarmama özelliği gibi nitelikleriyle mimari açıdan örnek teşkil eden fabrika, Türkiye’nin en büyük granit seramik üretim kapasitesine sahip olma özelliği taşıyor. www.ngkutahyaseramik.com.tr

Doğa dostu fabrika

Tüm kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla geri dönüşüm sistemlerinin kurulduğu fabrika, doğaya atık madde bırakmama özelliğiyle dikkat çekiyor. Fabrika, arıtma ve geri dönüşüm sistemleri sayesinde çevresinde yer alan yaşam alanlarına ve doğal hayata müdahale etmiyor. Maksimum oranda gün ışığının içeriye alınmasına uygun olarak tasarlanan fabrikanın cephe ve çatısındaki ışıklıkları doğal bir havalandırma sistemi görevi görüyor. Seramik sektörüne yenilik getiren fabrikada, enerji sarfiyatı düşük fırınlar kullanılıyor. Üretimde kullanılan suyun arıtılarak tekrar kullanıma uygun hale getirilmesi sayesinde su tasarrufu sağlanıyor.

NG Kütahya Seramik’in yeni fabrikası

  • Türkiye’nin en büyük üretim kapasitesine sahip fabrikada dünyanın en büyük karoları üretiliyor.
  • Fabrika geri dönüşüm sistemleri sayesinde doğaya zarar vermiyor.
  • En son teknolojilere uygun olarak inşa edilen fabrikadan dışarı kesinlikle atık su çıkmıyor. Fabrikada üretim esnasında oluşan atık sular arıtılıyor ve üretim işleminde değirmenlerde değerlendiriliyor.
  • Doğa dostu fabrikanın fırınlardan çıkan hava ise tekrar sistem içinde döndürülerek ısı konusunda yüzde 55-60 civarında bir tasarruf elde edilmesini sağlıyor. Fabrikada gerçekleştirilen paketleme işlemlerinde de hiçbir atık ortaya çıkmıyor. Üretimde kullanılan oksijen yanmalı frit fırınları da yine doğa dostu ve çevreci bir yapıya sahip.
  • Fabrikanın esnek üretim teknolojisi sayesinde mimarlık ofislerinin projelerine özel üretim yapılabiliyor
  • 60×60, 80×80, 60×120, 120×120, 80×160, 120×240 ve 160×480 ebatlarında karoların üretildiği fabrika, mimar, iç mimar ve tasarımcılara özgürlük sunuyor.
Back to site top