Portatif solar şarj istasyonu: Pure Tension Pavilion

Volvo Car İtalya’nın düzenlediği Switch To Pure Volvo adlı yarışmada birincilik ödülü kazanan; SDA Synthesis Design+Architecture imzalı proje hayata geçirildi. Yarışmaya katılan 150 proje; Volvo Car İtalya Başkanı ve CEO’su Michele Crisci, The Plan dergisi Direktörü ve Perspective forumunun bilim küratörü Nicola Leonardi, Yenilenebilir Enerji Kaynakları konusunda Araştırmacı ve Uzman Üniversite Profesörü Fabio Orecchini, Enerji Sürdürülebilirliği konusunda Uzman Mimar ve Şehir Planlamacısı Mario Cucinella, dünyaca ünlü Mimar ve Tasarımcı Matteo Thun tarafından değerlendirilmişti.

Volvo Car İtalya, Pure Tension Pavilion’u İtalya’nın en büyük şehirlerinde gerçekleştirilecek tanıtım turunda sergileyecek.

Pure Tension Pavilion; güçlü görsel etkisiyle, Volvo Cars’ın hybrid teknolojisi aracılığıyla esneklik ve verimlilik sergileyerek, tam anlamıyla hareketlilik özelliği taşıyor. Yapı; karbon fiber çubuklar tarafından bir arada tutulan ve güneşten ya da iç mekân aydınlatmasından enerji emebilmek için üzerinde fotovoltaik hücreler taşıyan ağ formunda esnek bir çadır. Otomobil doğrudan çadırın yüzeyine takılarak ve pilini gün boyunca toplanan enerjiyle şarj edebiliyor. synthesis-dna.com

 

 

Back to site top