ŞÖYLEŞİ: Ankara’dan An(a)karaya Karşı

16 Ekim 2015 Cuma
Saat: 19:30

Erimtan Müzesi’nin ilk fotoğraf sergisi “Ankara: Öncü modernizminden öykünmeci mimesis ve sahte füturüzme” kapsamında, serginin sanatçısı Murat Germen ile akademisyen Umut Şumnu’nun gerçekleştireceği söyleşi müzenin çok amaçlı salonunda saat 19:30’da dinleyicilerini bekliyor. Söyleşide kent olgusu, dönüşüm, muhafaza etme, sivil bellek ve değişen iktidarların şehir üzerine etkilerini geçmiş ve günümüzden örneklere yer vererek, tartışmaya açılacak.

Murat Germen Sabancı Üniversitesi SSBF’nde fotoğraf, sanat ve yeni medya dersleri vermektedir. Türkiye ve yurtdışında seksenin üzerinde kişisel / karma sergiye katkıda bulunmuş sanatçının farklı eserlerine ait üçyüzün üzerinde edisyon, yurtiçi / yurtdışındaki kişisel koleksiyonlara ve Istanbul Modern ile Proje 4L Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nin koleksiyonlarına dahil edilmiştir.

Umut Şumnu, Başkent Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve tasarım stüdyosu, mekan kültürü, mobilya tarihi, mobilya tasarımı, mimarlıkta kuram ve eleştiri, mimarlık ve felsefe gibi dersler vermekte ve genel olarak mimarlık, sanat ve tasarım tarihi, kuram ve eleştirisi üzerine üretimler yapmaktadır.

Salon kapasitesi 150 kişiliktir. Söyleşi dili Türkçe’dir. Etkinlik ücretsizdir.

Adres:
Kale Mahallesi, Gözcü Sokak No:10, 06240, Altındağ, Ankara
+90 (312) 311 04 01

 

www.erimtanmuseum.org

Back to site top