Galeri İlayda: GENESIS-Özcan Uzkur

6 Haziran – 3 Ağustos

Zorlu Center PSM

İstanbul çağdaş sanat sahnesine yeni bir soluk getiren Zorlu Center PSM, Galeri İlayda işbirliğiyle yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Plastik sanatların farklı alanlarında iki ve üç boyutlu çalışmalarını sürdüren Özcan Uzkur’un “GENESIS” isimli sergisinde sanatçının oluşturduğu kimliksiz bedenlerle insanın dramı gözler önüne seriliyor.

“Genesis” isimli son sergisinde sanatçı Özcan Uzkur,2012 yılında gerçekleştirdiği “Shithdeath” sergisinin devamı niteliğindeki çalışmalarını sanatseverlerin izlenimine sunuyor. Sanatçı kimliksiz bedenlerle oluşturduğu iki ve üç boyutlu çalışmalarında birbirine savaş açmış insan bedenlerinden izler yaratmış.Uzkur’un yapıtlarında, lif ve kan öne çıkarak, bir yandan bedeni oluşturmak üzere bir araya gelip bir yandan ondan ayrılıyorlar.Parçalarından tekrar, tekrar inşa edilmeye çalışılan bedenler, temsil edilenin yalnızca insanlar değil, belki de onun ötesinde, insanın parçalandıkça bütünleşmeye çalışan vahşi doğası olduğuna işaret ediyor.Birleştiği anda tekrar dağılmaya başlayan beden, belki de kendi bedenine yabancılaştığını ve hiçbir zaman tam bir bütün olamayacağını ifade ediyor.
Zorlu Center PSM’nin Galeri İlayda işbirliği ile ev sahipliği yapacağı, Özcan Uzkur’un “GENESIS” isimli sergisi 6 Haziran – 3 Ağustos tarihleri arasında Zorlu Center PSM Galeri alanında sanatseverlerle buluşacak. Sergi, her gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında gezilebilir.

 

Hüsrev Gerede Cad. No:37, Teşvikiye, İstanbul.
+90 212 227 92 92
galleryilayda.com
info@galleryilayda.com

Back to site top