Bilge Nur Saltık ‘Minimum – Maximum’ Sergisi ile ECNP Galeri’de

ECNP Galeri tasarımcının Türkiye’deki ilk solo sergisinde optik illüzyonlar üzerine çalışmalarından bir seçkiyi sergileyecek.

Bilge Nur Saltık, Royal College of Art Tasarım Ürünleri bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2013 yılında kendi stüdyosunu açtı. Kültürleri çağdaş yorumla harmanlayan bir tasarım yaklaşımı benimsemektedir. Objelerin arkasındaki hikayelerine inanan Nur, tasarımları için kullanıcı tavırlarını gözlemlemektedir. Zanaatkarlarla birlikte gerçekleştirdiği çalışmalarında çağdaş materyelleri geleneksel üretim biçimlerine katar. Eski ile yeniyi buluşturduğu tasarımlarında, objelerinin kullanıcısına etkileri ve aktardığı hikayeler tasarımcı için çok önemlidir.

ECNP Galeri Minimum – Maximum süresince tasarımcının optik illüzyonlara olan düşkünlüğü sonucunda ortaya çıkan ‘OP-jects’ serisi ve bu seri etrafında gelişen ürünlerden bir seçkiye yer verecek. Bir çiçekten bir demet yaratmayı amaçladığı vazoları ‘OP-vase’, geçtiğimiz günlerde Londra Tasarım Haftası’nda beğeniye sunduğu aynaları ‘Jaluzi’ ile ışık kırılmaları ile görsel yanılsamalar yarattığı aydınlatma duvar aydınlatması ‘OP-light’ı sergide yer alacak. 6 Kasım – 5 Aralık tarihleri arası açık olacak sergi Pazar hariç her gün gezilebilir.

Rings-on-hankie-1a-e1432234991213

Bilge Nur Saltık kimdir?

Bilge Nur Saltık, 1988 yılında Istanbul’da doğdu. Yeditepe Üniversitesi’nden Endüstri Ürünleri Tasarımı ve Grafik Tasarımı olarak çift anadaldan mezun oldu. Bir süre İstanbul’da çalıştıktan sonra yüksek lisans eğitimi gerçekleştirmek üzere Londra’ya taşındı. Royal College of Art Tasarım Ürünleri bölümünde yüksek lisansını tamamlayan tasarımcı 2013 yılında kendi tasarım stüdyosunu açtı. Türkiye’de ve yurtdışında sayısız sergi ve fuara katılan tasarımcı, 2014 yılında Share.Food serisi ile New Design Britain yarışmasını kazanmıştır. Nur, kendi koleksiyonları dışında bir çok mecraya tasarım ve enstelasyonlar gerçekleştirmektedir. Eş zamanda Form&Seek adlı kolektifin kurucusu olan tasarımcı, kolektif ile beraber yurtdışında birçok sergiye imza atmıştır.

IMG_1031

Adres:

ECNP Galeri (elacindoruknazanpak)

Ahmet Fetgari Sok. 56-A, Teşvikiye İSTANBUL

T: +90 212 219 62 92

Açık olduğu saatler: P.tesi 14:00-19:00, diğer günler: 11:00-19:00 (Pazar hariç)

 

 

Back to site top