2013 Arkiv Seçkileri için son başvuru 20 Ocak 2014

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından her sene düzenlenen ve Türkiye’de son bir yıl içinde üretilmiş olan nitelikli yapıları ön plana çıkarmayı hedefleyen ARKIV Seçkileri için süreç başlıyor!

Amacı, Türkiye’de 2013 yılı içinde üretilen mimarlığı kayıt altına alıp, bir kaynak oluşturmak olan ARKIV Seçkileri projesi, Türkiye’nin tek mimarlık arşivi olan ve Kalebodur sponsorluğunda yayınlanan ARKIV üzerinden yürütülüyor.

2014’te altıncı kez belirlenecek olan ARKIV Seçkileri değerlendirmesine alınacak yapılarda 2013 yılında uygulaması tamamlanmış olma ve ARKIV’de yer alma ön koşulları aranıyor.

ARKIV Seçkileri 2013’te yer alan yapılar aşağıdaki seçici kurul tarafından, kültürel, sosyal, ekonomik, çevresel ve estetik değer ölçütleri göz önüne alınarak oy çokluğuyla belirlenecek:

  • Saitali Köknar (İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi)
  • Yavuz Selim Sepin (İstanbul Serbest Mimarlar Derneği)
  • Turgut Çıkış (İzmir Serbest Mimarlar Derneği)
  • Tülin Çetin (Türk Serbest Mimarlar Derneği)
  • Ömer Yılmaz (Arkitera Mimarlık Merkezi)

ARKIV SEÇKİLERİ İLK KEZ E-KİTAP OLARAK YAYINLANACAK
ARKIV Seçkileri 2013’de yer alacak yapılar, www.arkiv.com.tr adresinde yayınlanacak. Bu sene ilk defa e-kitap formatında da yayınlanacak olan ARKIV Seçkileri son olarak ARKIPARC 2014 Gayrimenkul Buluşması kapsamında düzenlenecek bir sergiyle de ziyaretçiler ile buluşacak. Bu sayede projeler hem internet ortamında hem de fiziksel ortamda yer almış olacak ve kalıcılığının artması hedeflenecek.

ARKIV Seçkileri’nde yer almak için son başvuru tarihi 20 Ocak 2014.

Back to site top