ÖZEL SAYI: BEST OF MAISON FRANÇAISE 2013-14

2013 yılında yayımlanan en güzel salonlar, yemek odaları, çalışma köşeleri, yatak odaları, banyolar, mutfaklar ve çocuk odaları, uzmanlardan dekorasyon önerileri, ipuçları, ilham veren stil uygulamaları, 2014 trendlerinin ana temaları, renk paletleri ve detaylarını bulabileceğiniz Best of Maison Française 2013-14 ÇIKTI!

“Görünen o ki, insan ile yaşama mekanı arasındaki güçlü bağ, dekorasyon tarzlarının da en az moda trendleri kadar sıkı takip edilmesine neden oluyor. Geçtiğimiz yıl boyunca pek çok farklı coğrafya, kültür ve stilde dolaşıp eviniz için ilham verecek örnekleri bir araya getiren derginiz Maison Française, bu zengin potadan yaptığı geniş bir seçkiyi bir araya getirerek dekorasyon alışverişi keyfinizi daha da artırmayı, işinizi kolaylaştırmayı amaçlıyor. Best of Maison Française’de hem 2013 yılının özetini, hem de 2014 yılının ev trendleri ile temalarını bulacaksınız. Seçimlerinize ışık tutabilmesi dileğiyle.” Melda Narmanlı Çimen/ Yayın Direktörü

 

İÇİNDEKİLER:

2 0 1 4 T R E N D L E R İ

27 Evlerin yeni hikayelerinde dünya fuarlarından ortaya çıkıp vizesiz dolaşan temalar, renk uzmanı Pantone’den yılın renk seçimi ve trend tahmincilerinden kehanetler var!

U Z M A N  G Ö R Ü Ş Ü

33 Sektörün duayenlerinden son trendler ve alışveriş listeleri, tüyolar ve stil ipuçları.

S T İ L L E R

52 Evinizi keşfetme yolunda çıkacağınız bu yolcukta size eşlik edecek ipuçlarına şöyle bir göz atmaya ne dersiniz?

SALONLAR

74 İşin özü, en ufak kişisel ayrının bile değerlendirildiği, taklit edilemez, eşsiz yaşama alanları yaratmak. Püf noktası ise hiçbir şeyin mükemmel olmadığını kabul edip, hayalgücünün hayatı yönetmesine izin vermekte.

YEMEK ODALARI

104 Yemek takımı kurallarını yıkıyoruz. Farklı sandalyeler, canlı çiçekler, iyi bir aydınlatma ve çevresinde keyif veren mobilyalarla yaratıcı yemek odaları.

ÇALIŞMA KÖŞELERİ VE KİTAPLIKLAR

120 Çalışma köşeleri ve kitaplıklar, fonksiyonları gereği evlerin en ağırbaşlı dekorasyonuna sahip oldular. Aslında bu köşeleri de evin stil kodlarını takip ederek düzenleyebilirsiniz.

A Y D I N L A T M A Ç Ö Z Ü M L E R İ

136 Yeni nesil aydınlatma tasarımları evleri birer sergi alanı gibi aydınlatırken, sofistike atmosferler yaratıyor.

YATAK ODALARI

148 Nerede uyanmak istersiniz? Klasik bir lüks içinde mi, konforlu bir modernizmde mi yoksa lavanta kokulu provence bir stilde mi? Stilinize göre uyku kozanızı seçin!

ÇOCUK ODALARI

160 İşte gerçek özgürlük burada. Çocuk odaları, onların hayalgüçlerini yansıttıkları zaman güzel oluyor. Seçimlerinde özgür kalan çocuklar da güçlü bir kişiliğe sahip oluyor.

BANYOLAR

168 Evin en kişisel alanı olan banyolarda, form ve görüntü olarak yalınlaşırken, fonksiyon ve teknoloji olarak çoğalan bir trend hakim. Bu yıl, renk terapisi, tuz duvarı, su aroması ve doğal ses efektleri gibi ifadeler banyo terminolojisine girdi.

MUTFAKLAR

178 Natüralist dokular, fonksiyonel üniteler, alışılagelmedik renkler ve materyaller, organik formlar, maksimum verime dayalı teknolojiler, alona devam eden tasarımlar… Tüm bunlar ‘daha fazla vakit geçirilen mutfaklar’ için.

BAHÇE VE T ERASLAR

188 Son yıllarda dekorasyona hükmeden eğilimler içinden tek ve net bir bilgiyi size aktarmamızı isterseniz şu cümleyi söyleyebiliriz: “doğayla flört ediyoruz!” Rahatlık odaklı, stil öncüsü bahçe ve teraslar, iç mekândan rol çalıyor.

 

 

Back to site top